The Hard Choice

o nás

FAKTICKY založila na začátku roku 2016 designérka Petra Bindr. Dnes pod touto značkou tvoří šperky společně s Barborou Novákovou, původně návrhářkou světelných objektů.

Šperky studia FAKTICKY stojí na použitých materiálech. Kombinací betonu, polodrahokamů a drahých kovů vzniká vizuálně poutavý střet industriálu s ušlechtilostí, každodennosti s luxusem. Beton, který jsme zvyklí běžně přehlížet při každém kroku městem, získává ve špercích FAKTICKY novou dimenzi.

FAKTICKY představuje své první dvě kolekce – My space a Options. Obě kolekce prostupuje motiv narušené dokonalosti či nedokončenosti, která vzniká právě spojením čistě geometrického tvaru s nepravidelným polodrahokamenem. Princip narušování rovnováhy geometrických tvarů je pro značku charakteristický. Organicky laděná kolekce My space je založená na tvaru koule, který může asociovat  vše od metafory osobního prostoru až po všeobjímající vesmír.

Čerstvě dokončená kolekce Options vychází oproti tomu z atmosféry města a jeho blokové zástavby, které pro výsledné šperky představuje použitá pyritová kostka.